Gündem

Sırada Facebook mu Var

Twitter ve Youtube’un ardından Facebook’un da kapatılması için TİB’de teknik çalışmaların sürdürüldüğü iddia edildi.

Star TV Ankara muhabiri Fatma Çözen, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gizli Suriye toplantısının ses kayıtlarının sızdırılmasıyla ilgili soruşturma başlattığını, Türkiye’nin taleplerini yerine getirmemesi üzerine TİB’in Youtube’u kapattığını söyledi. Çözen, benzeri bir çalışmanın Facebook için de yürütüldüğünü iddia etti.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gündeme dair açıklamalarda bulunurken, Facebook’un da kapatılıp, kapatılmayacağı yönündeki soruları şöyle yanıtladı:

“Facebook’un kapatılması şu an gündemde değil. Ama dinlenme konusu tüm dünyanın gündemi. Merkel de Sarkoyz de dinlendi.”

Arınç ayrıca şu şekilde konuştu: “Youtube da olsa, Facebook da olsa yargı kararlarına uymak zorunda. Twitter, ABD, İngiliz, Fransız yargı kararlarına uyup Türkiye’den gönderilen kararlara uymuyorlarsa kabahat bizde değil onlarda. 4-5 mahkeme kararından birini uyguladı, diğerlerini uygulamamakta direniyor. Twitter ne derse desin, Youtube ne derse desin. Benim mahkeme kararımı uygulayacaksın. Sen şirketsin. Ben hükümeti yönetiyorum diyorum.”

 

Yorumlar
Yukarı Çık