Mobil

Samsung’un İlk 64-Bit Akıllı Telefonu Galaxy A5 Göründü

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon pazarında üst segmentte başarıyla yürüttüğü mücadelesinin yanında orta segmenti de ihmal etmiyor. İşte Samsung’un ilk 64-bit işlemcili akıllı telefonu Galaxy A5 ve detayları.

Samsung’un önümüzdeki dönemde piyasaya sunacağı ve ülkemizde de muhtemelen bolca görebileceğimiz yeni orta sınıf cihazlar A3, A5 ve A7 şeklinde isimlendirilecek. Cihazların özellikleri de yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı.

Samsung’un yeni 64-bit işlemcili akıllı cihazı A5, 5 inch 720p HD Super AMOLED ekran, 64-bit Qualcomm Snapdragon 410 chipset, 2 GB RAM, 5 MP ön kamera ve 13 MP arka kamera gibi özelliklere sahip olacak. 2300 mAh kapasiteli bataryaya sahip olacak cihazın Android 4.4 KitKat işletim sistemini kullanacağını da belirtelim. 

Performanstan ziyade günlük kullanıma odaklanan bu cihazın fiyatının ise 400 dolar seviyelerinde olması bekleniyor. Metal çerçeve ile gelecek olan cihazın artık Samsung’un sert plastik inadından kurtulduğunun bir göstergesi olduğunu söylemek mümkün.

Yorumlar
Yukarı Çık