Mobil

Samsung Tizen’e Az Kaldı

Rekabetin her geçen gün kızıştığı mobil işletim sistemleri dünyasına yeni bir aktör girmeye hazırlanıyor. Samsung, uzun süredir konuşulan işletim sistemi Tizen'i çok yakında tanıtacak.

Wall Street Journel'ın haberine göre, Samsung ilk Tizen'li cep telefonunu önümüzdeki haftalarda Moskova'da yapacağı bir etkinlikle duyurmayı planlıyor. İlk olarak Rusya ve Hindistan'da satışa sunulacağı söylenen Tizen'li cep telefonu daha sonra global pazara açılacak.

Samsung'un Tizen'i sadece akıllı telefonlarla sınırlı bir işletim sistemi olmayacak. Daha önce sızan bilgilerde Samsung'un Tizen işletim sistemini akıllı saatler gibi giyilebilir teknolojiler için de geliştirdiği belirtiliyordu.

Yeni işletim sistemi eğer beklenildiği kadar maharetli olursa, Windows Phone, iOS ve Android'e yeni bir rakip gelecek demektir. Bu da zaten kıyasıya çekişmenin olduğu mobil işletim sistemleri dünyasında işlerin daha da sertleşeceği manasına geliyor. Fakat tabiiki üreticilerin rekabeti her zaman tüketicilerin faydasına olacağından, gelişmeleri keyifle, merakla ve heyecanla takip ediyoruz.

Yorumlar
Yukarı Çık