Mobil

Samsung Telefonlar Android 6.0 Marshmallow Güncellemesini Ne Zaman Alacak?

Google‘ın son Android güncellemesi olan 6.0 Marshmallow‘u Samsung cihazların hangi tarihte alacağı belli oldu.

Teknoloji devi Samsung‘un, kullanıcılarına yaptığı en büyük kıyaklardan birisi de kuşkusuz güncelleme tarihlerini kesin olarak vermesidir. Sabırsız kullanıcılar, telefonlarının ne zaman güncellemeyi alacağını tam net tarihiyle bugün itibariyle öğrendiler.

Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus, önümüzdeki ay güncellemeye kavuşarak Samsung Galaxy ailesinin ilk Marshmallow güncellemesi alan cihazları olacak.

Daha sonra da Galaxy S6 ve S6 Edge güncellemeleri alan cihazlar listesine isimlerini yazdıracaklar. Galaxy S6 ve S6 Edge‘nin güncellemeyi alacağı tarih ise Ocak 2016 olarak belirlendi. Öte yandan Şubat ayında da sıra Galaxy Note Edge ve Galaxy Note 4‘e gelecek.

Son olarak da Galaxy S5 ve Galaxy Alpha ise Mart ayında güncellemeyi alacaklar. Galaxy A8, Galaxy A7, Galaxy A5, Galaxy A3, Galaxy E7 ve Galaxy E5 ise şu anda teknik onay beklemekte. Gereken incelemeler yapılacak ve cihazların Android 6.0 Marshmallow‘a uyumluluğu test edilecek. Bu işlemden sonra da muhtemelen Haziran ayına kadar Marshmallow güncellemeleri yapılmış olacak.

Yorumlar
Yukarı Çık