Gündem

Samsung Notebook Pazarından Çekiliyor

Uzun zamandır kulağımıza çalınan söylentiler gerçek oldu. Samsung, Windows tabanlı notebook pazarından çekileceğini duyurmaya hazırlanıyor. İşte detaylar.

Bilgisayar pazarındaki daralma sektörün her alanında hissediliyor. Akıllı telefonlar ve tabletler, hem PC hem de Notebook pazarını etkilemeye devam ediyor. Kullanıcıların tercihlerini akıllı telefon ve tabletlerden yana kullanması, bu pazarların da hızla daralmasının önünü açıyor.

Son dönemde özellikle iOS ve Android’e olan ilginin artması, Windows’un mobil sürümlerinin ise henüz beklenen ilgiyi toplayamamış olması durumu daha da zorlaştırıyor. 

Geçtiğimiz yıl ATIV Book 9 ve ATIV Book M modellerini duyuran ve henüz yeni model duyurmayan Samsung’un bu pazardan tamamen çekileceği belirtiliyor. Henüz resmi bir açıklama gelmedi fakat an meselesi olduğu söyleniyor.

Firmanın Windows tabanlı Notebook pazarından tamamen çekileceği ve bu alanda sadece Chromebook modellerine yoğunlaşacağı da gelen bilgiler arasında. 

Tablet pazarında kayda değer bir yere sahip olan Samsung’un, Chromebook satışlarını da yükseltmeye yoğunlaşacağı belirtilirken zaten kötü giden dizüstü bilgisayar satışlarını durdurması pek de şaşırtmadı açıkçası. Zira firma, 2013 yılında 12 milyon adet satış yaparken bu yıl için 7 milyon adet satış beklentisi açıklamıştı.

Yukarı Çık