Mobil

Samsung Katlanabilir Akıllı Telefon Üretebilir!

2012 yılından beri akıllı telefonlar için “kavisli ekran” konusunda yaptığı çalışmalar sonucunda günümüzde bir iddia ortaya atıldı. Samsung, katlanabilir telefon üretecek..

Neredeyse her ay yeni bir telefon tanıtan Samsung, Edge serisi ile pazarda büyük bir yeniliğin kapılarını açmıştı. Önümüzdeki yıl ise, Project Valley ile yıla damga vurabilir. Yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre katlanabilir ekranlı akıllı telefon üretmek artık çok yakın.

SM-G929F model numarasını kullanacak olan Project Valley, her ülkede piyasaya sürülmeyecek. Uzun bir çalışma süresi olan modelin çıkış tarihi olarak Ocak ayından sonra piyasaya çıkması bekleniyor. Satış yapılabilecek potansiyel pazarlar barındıran ülkeler ise İngiltere, Güney Kore, Almanya, İtalya, Fransa, Polonya..

Yapılacak bu modelde oldukça iyi bir süreç gerekiyor. Çünkü katlanabilir bir ekran kullanılırsa, içerisindeki tüm bileşenlerin de katlanabilir yapıya uyması gerekiyor.

Projeyle alakalı çeşitli iddialar ortaya atılsa da Samsung, eğer bunu başarırsa telefon ve teknoloji pazarında iyi bir yer edinecek gibi görünüyor.

Yukarı Çık