Mobil

Samsung Galaxy S5 Plus Göründü

Samsung’un bir süredir çıkacağı konuşulan ve Galaxy Alpha’yla karıştırılan yeni cihazı Galaxy S5 Plus şirketin Hollanda web sitesinde kendini gösterdi.

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S5’in geliştirilmiş versiyonu olarak karşımıza çıkan Galaxy S5 Plus‘ın özelliklerine hep beraber göz atalım.

Gücünü 2.5 Ghz saat hızında alışan Snapdragon 805 işlemciden alan Galaxy S5 Plus, Adreno 420 grafik işlemcisine sahip. Yüksek hızlı 4G yani LTE Cat 6 teknolojisini barındıran cihazın bu yönü ülkemizde henüz desteklenmemesi sebebiyle bizleri pek ilgilendirmiyor.

2 GB RAM, Full HD çözünürlüklü ekran ve kalp atışı sensörü de cihazın şimdilik görünen diğer özellikleri arasında sayılabilir.

Samsung Galaxy S5’e göre daha iyi performans ve stabilite vadeden S5 Plus, şirketin yeni phableti Galaxy Note 4’ü de performans açısından geride bırakabilecek özelliklere sahip. Fakat test sonuçları gelmeden bu konuda net konuşmak zor. Zira ekran ve işlemci kombinasyonları farklılık gösteren cihazlar sürpriz sonuçlar doğurabiliyor.

Bakalım son amiral gemisi Galaxy S5’ten umduğunu bulamayan Samsung, durumu Galaxy S5 Plus’la telafi edebilecek mi?

Yorumlar
Yukarı Çık