Mobil

Samsung Galaxy K Zoom Görseli Sızdırıldı

Geçtiğimiz Mobile World Congress 2014 (MWC 2014) etkinliğinde resmi olarak duyurulan ve özellikleri ile dikkat çeken Samsung Galaxy S5 bir kez daha gündeme oturmaya hazırlanıyor. Samsung daha önce Galaxy S4 için yan modeller üretmiş ve bunlara kısaca Zoom, mini ve Active gibi yan isimler seçmişti. Yeni bir sızıntı ise bu geleneğin ufak bir değişiklikle de olsa devam ettiğini ortaya çıkarttı.

Samsung’un yeni nesil kamera telefonu Galaxy S5 Zoom, Galaxy S4 Zoom’un aksine farklı bir isimle piyasaya sürülecek. Söylentilere göre bu modelin adı kısaca Galaxy K Zoom olacak! Bu yeni modelin özelliklerinin ise şu şekilde olacağı konuşuluyor; 4.8 inç 720p HD ekran, 1.3 GHz Samsung Exynos 5 Hexa işlemci ve ARM Mali-T624 grafik yongası. 2 GB RAM’e sahip olması beklenen Galaxy K Zoom arka yüzünde özel bir lens ve Xenon flaş taşıyor.

Boyutlarına rağmen arka panelde çıkıntı yapmayarak rahatsızlık vermeyecek olan Galaxy K Zoom kamera telefon 10x zoom desteğine sahipmiş. Kaynaklar cihazın mutlaka 20 MP değerinde (5184 x 3888 sensör çözünürlüğü) bir kameraya sahip olacağını tekrarlarken, 1080p video kayıt özelliğinin de kesinliğinden bahsediyor.

 

 

Yorumlar
Yukarı Çık