Oyun

PES 2015’de Brezilya Rüzgarı

Konami, PES 2015’e yeni bir lig daha ekliyor.

Son yıllarda EA‘in FIFA serisine göre geride kalan Konami‘nin PES serisi, bu yıl aradaki farkı kapatmak için dersine iyi çalışmışa benziyor. Yıllardır doğru düzgün lisanslı lig ve takım bulunduramayan PES serisi artık lisanslı olarak Brezilya Ligi‘ni içerisinde bulunduracak.

Geçtiğimiz yıl FIFA’nın Ignite Engine ile çıtayı bir üst seviyeye taşımasının ardından Konami yanıt olarak PES 2014‘ü Fox Engine ile geliştirmiş, fakat ortaya çıkan sonuç büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Dünya çapında satışlarda rakibine göre oldukça geriye düşen PES serisinde bu yıl bir çok yeniliğe gidildi. Bu yeniliklerden birisi de yıllardır lisans konusunda eleştirilen Konami’nin oyuna Brezilya Ligi’ni lisanslı olarak eklemesi oldu. Brezilya Birinci Ligi’nde bulunan 20 takımın hepsi isimleriyle oyunda bulunacak. Ama malesef sadece 4‘ünun (Corinthians, Cruzeiro, Palmeiras, Figueirense) oyuncu kadroları da lisanslı halde. Kalan 16 takımın isimleri oyunda bulunsalar bile oyuncuları yine uydurma isimlerden oluşacak.

Yıllardır North London ile derbi maçlar oynayan PES severler için alışılmış bir durum olsa da, artık yavaş yavaş lisanslı lig ve futbolcu isimleri görmek gerekiyor gibi.

PES 2015, 13 Kasım‘da PC, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için piyasaya çıkacak.

Yorumlar
Yukarı Çık