İnternet

Periscope’ta Zirveye Oynuyoruz

Türkiye, Periscope adlı canlı yayın uygulamasını en çok kullanan 3. ülke.

Twitter’ın çiçeği burnunda canlı yayın uygulaması Periscope, kısa zamanda milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlandı ve büyük beğeni topladı.

Beğeni ile beraber tartışmaları da beraberinde getiren bir çok olay yaşandı. Periscope’un özellikle korsan maç yayınlarıyla başı dertte.

 

 

Günde 21 milyon dakikalık canlı yayının yapıldığı uygulamada maç yayınları gibi ücretli yayınların korsan olarak verilmesi, uygulamanın yasal olarak sıkıntıya düşmesine yol açıyor. 

Türkiye’nin Periscope kullanımında dünyada 3. sırada yer aldığı açıklanırken uygulamanın bazı kullanıcılar tarafından yapılan korsan yayınlara bakılarak engellenmesinin, normal kullanıcılara haksızlık olacağı dile getiriliyor.

Fakat burada gözümüze bir tezat çarpıyor. Eğer bunun olması istenmiyorsa Persicope yönetiminin korsan yayınları engelleyecek bir filtre geliştirmesi şart. Aksi halde komik bir savunma olmaktan öteye gidemeyecek bir arguman.

İlginizi Çekebilir;

Periscope’ta Korsan Yayın Tehlikesi Başlığıyla Yazdığımız Engelleme İhtimali ve Sebeplerini Buraya Tıklayarak Okuyabilirsiniz

Yorumlar
Yukarı Çık