Gündem

Periscope’ta Tecavüz Rezaleti, @azeriii Adlı Kullanıcıya Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope daha önce bazı telif hakkı skandallarıyla gündeme gelmişti fakat bu kez durum çok farklı. @azeriii kullanıcı adlı hesaptan tecavüz görüntülerinin yayınlanması herkesi çileden çıkardı.

Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope hızla popülerlik kazandı ve bir çok alanda kullanılmaya başlandı. Amacına uygun kullanıldığında aslında çok faydalı olan bu uygulama ne yazık ki daha çok amacı dışında kullanılmasıyla gündeme geliyor. Daha önce korsan maç yayınlarıyla anılan ve kapatılma tehlikesinin olduğunu zaman zaman sizlere aktardığımız Periscope’ta bu kez yaşanan olay herkesin kanını dondurdu.

@azeriii kullanıcı adlı hesaptan baygın olduğu görülen bir bayana tecavüz edildiği sırada çekilen görüntülerin yayınlanması herkesin tepkisini çekti. Hakkında henüz bir şikayet olup olmadığı belli olmayan şahsın bu işten kolay kurtulamaması adına bu haberi ve hesap adını mümkün olduğunca yaymaya çalışıyoruz ki oldu bittiye getirip bu rezaletten kurtulamasın.

Hesabın şu an kapatılmış olması bu ahlaksızca saldırının failinin kaçabileceği anlamına gelmiyor. Yargının devreye girmesi durumunda bu çirkin olayın failinin kullandığı bağlantı, telefon ve kim olduğu bulunabilir.

Yorumlar
Yukarı Çık