Oyun

Outlast 2 Kesinleşti

Yapımcı firma Red Barrel tarafından yapılan Outlast’ın ikinci oyunu duyuruldu.

Çıktığı günden beri korku oyunları türünde kendine başarılı bir yer edinen Outlast‘ın yapımcı firması olan Red Barrels‘ın kurucularından olan Philippe Morin, Bloody Disgusting‘e verdiği röportajda ikinci oyunun üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

Morin, röportajında “Outlast’ın Xbox One sürümünü yayınladıktan hemen sonra toplandık ve bir analiz yaptık. İçimizde yeniden bir korku oyunu yapmak için bir istek vardı. Yani evet, şu an Outlast 2 üzerinde çalışıyoruz. İlerleyen zamanlarda Massive dağı akıl hastanesine tekrar dönebiliriz, fakat şu an aklımızda yeni fikirler var ve özel bir şey yapmak istiyoruz. Tabi biz hala 12 kişilik ufak bir stüdyoyuz. Bu yüzden ikinci oyunu yayınlayabilmemiz için biraz daha zamana ihtiyacımız var, ama umuyoruz ki bu bekleyişe değecek.” şeklinde konuştu.

Morin, kendisine oyunun hikayesi ile ilgili sorulan soruya ise, “Korku oyunlarının bir diğer eğlenceli yanı da keşfetme duygusu ve ilerledikçe yaşadığımız hikayeyi ve etrafta dönen olayları anlama hissidir. Bu yüzden oyunun hikayesi hakkında konuşmak istemiyorum.” şeklinde konuştu.

Yorumlar
Yukarı Çık