Yazılım

OS X El Capitan’ın Tüm Özellikleri ve Görselleri

Apple, WWDC 2015 etkinliği kapsamında yeni OS X sürümünü ve iOS 9'u duyurdu. Yeni uygulamaların yanı sıra mevcut uygulamalarda yaptığı geliştirmeleri de anlattı. İşte detaylar.

Apple'ın mevcut OS X sürümü Yosemite'nin geliştirilmiş bir versiyonu diyebileceğimiz yeni El Capitan, yeni San Francisco fontu, performans artışı ve daha fazla stabilite özellikleriyle dikkati çekiyor. 

Bugün itibariyle geliştiriciler için indirmeye açılan OS X El Capitan'ın Haziran itibariyle açık BETA'ya başlayacağı açıklandı.

 

 

Daha Hızlı;

OS X El Capitan'ın uygulama açılışında 1.4 kat daha hızlı olduğu açıklandı. uygulama geçişlerinde ise 2 kat hız artışı olduğu vurgulandı.

 

 

Uygulamalarda Geliştirmeler;

Yeni OS X'te arama arayüzünde yapılan geliştirmelerden de bahsetti. Artık aradığınız her sözcüğün ön izlemesini görsel olarak eş zamanlı alabileceğinizden bahsedildi. Ayrıca mailler gibi sürekli kullanılan uygulamaların arayüzlerinin geliştirildiği de anlatıldı.

Ayrıca ekran bölme özelliği OS X El Capitan için arayüzde yapılan en güzel özelliklerden biri olarak görüldü diyebiliriz.

 

 

Metal;

Metal for OS X daha önce de açıklanmış fakat henüz ağırlığı hissedilmemişti. Geliştiriciler için büyük kolaylıklar sağlanan Metal'ın El Capitan ile daha ileriye taşındığı anlatıldı.

Grafik Motoru Desteği;

El Capitan'ın özellikle oyun tarafında desteklediği grafik motorlarından bahsedildi. Alınacak performans artışının şaşırtacağı söylendi. Bakalım, göreceğiz…

Yukarı da da söylediğimiz gibi bugün itibariyle geliştiricilere açılan OS X El Capitan'ın açık BETA'sı Haziran'da başlayacak. Herkes için yayınlanma tarihi ise sonbahar olarak belirtildi.

Yorumlar
Yukarı Çık