Mobil

OneDrive’dan 30 GB Ücretsiz Depolama Alanı

Microsoft’un bulut depolama platformu Onedrive mobil kullanıcılar için bir kampanya başlattı. Özellikle iOS 8’e geçmek için alan sıkıntısı yaşayan kullanıcıların çok işine yarayabilecek bir kampanya.

Bulut depolama sistemleri arasındaki rekabet kızışmaya devam ediyor. Microsoft’ta büyük yatırımlarla kurduğu OneDrive’ı geliştirmek adına her yolu deniyor. Kullanıcılarına 15 GB ücretsiz OneDrive depolama alanı sunan Microsoft, iOS, Android ve Windows Phone kullanıcılarının fotoğraflarını OneDrive’da saklamayı seçmeleri halinde ilave 15 GB alan daha sunuyor. Yani ücretsiz OneDrive alanınız 30 GB oluyor.

Bir kaç gün önce yayınlanan Apple’ın son mobil işletim sistemi versiyonu iOS 8’i yüklemek isteyenlerin yeterli alan bulamama sıkıntısı çekmelerinin çözümü bu şekilde sağlanabilir. iPhone ve ya iPad’inizde bulunan fotoğrafları OneDrive’a aktarmanız halinde 15+15 GB alanınız olacak böylece iOS 8’in istediği yaklaşık 5 GB alanın kolaylıkla boşaltılabileceğini hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Güvenlik sorunlarıyla da sıkça gündeme gelen bulut depolama sistemlerinde durum kullanıcıların lehine gelişmeye devem ediyor. Dropbox kullanıcılarına 2 GB ücretsiz alan sunarken, iCloud 5 GB, Google Drive 15 GB ve bu son açıklamaya göre OneDrive 15 GB + 15 GB ücretsiz alan sunuyor. 

Yorumlar
Yukarı Çık