Donanım

Oculus Rift’ten Rakiplerine Hodri Meydan

Oculus Rift’in CEO’su Sony’e meydan okudu.

Sanal gerçeklik gözlükleri piyasasında rekabet şimdiden kızışmış durumda. Şu an için, piyasanın en iddialı iki firması olan Facebook‘un satın aldığı Oculus Rift ve Project Morpheus ile ortaya çıkan Sony arasında çetin bir savaş yaşanacak gibi.

Oculus Rift’in CEO‘su ve kurucularından olan Brendan Iribe, The Guardian‘ın haberine göre Web Summit Conference‘da, Sony’e, Oculus Rift’in son halini test etmeleri için davet göndermiş. Iribe daveti yaparken eklemiş; “Cihazınızın en az bizimki kadar ya da yakın derecede iyi olduğundan emin olun!”

Iribe’ın konu hakkındaki açıklaması ise şöyle; “Büyük firmalarla birlikte, bugüne kadar adını duymadığımız bir çok şirkette bu piyasaya girmeye hazırlanıyor. Biz rekabete hazırız ve heyecanla bekliyoruz. Fakat, büyük şirketlerin cihazlarını hazır olmadan piyasaya sürmesinden endişeleniyoruz. Bu yüzden bütün firmalara ve özellikle büyük şirketlere, cihazları tam hazır olmadan piyasaya sürmemelerini öneriyoruz”

Söylentilere göre bu açıklamanın hedefindeki firma ise Sony oldu. Sony’den konuyla ilgili herhangi bir yanıt gelmezken, durum gösteriyor ki, sanal gerçeklik sektörü büyük rekabetlere sahne olacak. Bu da biz oyuncuların işine yarayacak bir gelişme.

Yorumlar
Yukarı Çık