İnternet

Nükleer Saldırıdan Kurtulma Şansınız Var mı?

Yaşadığınız ülkeye, bölgeye ve ya şehre yönelik nükleer bir saldırı yapılması halinde kurtulma şansınız var mı? Kurtulsanız bile saldırıdan ne kadar etkileneceksiniz? İşte bunların cevabını veren bir site hazırlandı.

Nükleer silahların caydırıcılığını koruduğu günümüz dünyasında hemen hemen her ülke kendini korumak adına bu silahlardan edinmiş durumda. Özellikle Sovyetler Birliğinin dağılmasının ardından bu silahların Rusya’da karaborsaya düştüğü söylentileri bile yayılmıştı. Peki diyelim ki yaşadığınız şehre karşı bu silahlardan biri kullanıldı. Kurtulma şansınız ne kadar?

“Would I Survive a Nuke” (Nükleer bombadan kurtulabilir miyim?) adlı site bulunduğunuz yere göre olası bir nükleer serpintiden nasıl etkileneceğinizi size söylüyor. Siteye girerek isterseniz konumu otomatik belirletebiliyorsunuz ya da konumunuzu manuel olarak girebiliyorsunuz. Böylece site, bölgenizde olası br nükleer serpinti yaşandığında akibetinizin ne olacağını size söylüyor.

Ankara’da yaşayan biri olarak kontrolünü hemen yaptım, Allah korusun olası bir nükleer saldırıda Kalecik’ten Çamlıdere’ye, Temelli’den Elmadağ’a kadar herkesin öleceğini söylüyor site.

Yorumlar
Yukarı Çık