PC

MSI GE62 ve GE72 Dizüstü Bilgisayarları Göründü

MSI, iki yeni oyuncu dizüstü modeli GE62 ve GE72’yi ortaya çıkarttı.

Bir yandan CES 2015 fuarı devam ederken bir yandan da teknoloji firmaları yeni modellerini bir bir ortaya çıkartmaya başladı. İşte bu yeni modellerden iki tanesi de MSI GE62 ve GE72 oyuncu dizüstü bilgisayarları oldu. MSI tarafından haklarında çok fazla detay açıklanmasa da özellikleriyle ilgili çeşitli dedikodular bulunuyor.

Orta seviye oyuncu çözümleri olarak tanımlayabileceğimiz modellerden ilki olan GE62’de söylentilere göre yine Intel Haswell işlemci ailesinden i7-4720HQ kullanılacak. 15.6 inçlik IPS panel bulunması beklenen modelin çözünürlüğü ise 1920x1080p olacak. İşlemcisi gibi ekran kartı olarak ne kullanıldığı da henüz açıklanmayan modelde, beklentiler GTX 860M’in üzerinde bir ekran kartı modelinin bulunacağı yönünde.

Ön gösterimi yapılan diğer bir model olan GE72 ise GE62’ye göre daha uzak bir tarihte ortaya çıkacak. Açıklanana göre henüz mühendislik örneği gösterilen modelde TN panel bulunacak. MSI’ın, model üzerindeki çalışmaları devam etmekte ve son halinin, halihazırda piyasada bulunan GT72 Dominator Pro ile daha hafif ve ince olması dışında benzer olması bekleniyor. Donanım özelliklerinin ise ekran ve kasa boyutu haricinde GE62 ile aynı olacağı söylentiler arasında.

Her iki model için de fiyat ve çıkış tarihi belirtilmezken, fiyat olarak GT72’den daha ucuz olması kuvvetle muhtemel.

Yorumlar
En Başa