İnternet

Microsoft’tan XP Kullanıcılarına Son Kıyak

Microsoft, Internet Explorer'da ortaya çıkan güvenlik açığını kapatmak için bir yama yayınladı. İşin ilginç yanı bu yama Windows XP'yi de kapsıyor.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, İnternet Explorer'da ortaya çıkan açık konusunda kullanıcıları uyarmıştı. Uyarının ardından vakit kaybetmeden bir yamayla sorunu gideren Microsoft'un, yamayı XP'yi kapsayacak şekilde dağıtması dikkat çekti.

Microsoft, XP desteğini, kullanıcıları yeni Windows sürümlerine yönlendirme amacıyla kesmişti. Fakat aradan daha bir kaç ay bile geçmemiş olmasına rağmen kendi stratejisini baltalayan bir hamle yaptı. 

Konu ile ilgili Microsoft Güvenlik Birimi Müdürü Adrienne Hall'dan bir açıklama geldi. Açıklama şöyle;

“Bu güncellemeyi şu an almış olmanız Windows XP'den kurtulmanız, yeni Windows'a geçmeniz ve Internet Explorer'ın son versiyonunu kullanmanız gerektiğini düşünmemeniz anlamına gelmesin. Bu kadar çok insanın Windows XP'yi sevmiş olmasından gurur duyuyoruz. Ancak bugün karşılaştığımız güvenlik tehlikeleri dikkate alındığında, bu tehlikeler bizi 10 yıl öncesinin işletim sistemini kullananları koruma kabiliyetimizi aşıyor."

Yorumlar
Yukarı Çık