Çevre Birimleri

Microsoft Sculpt Comfort Klavye

Özellikle uzun saatler bilgisayar başında kalanların rahatı düşünülerek tasarlanan Microsoft Sculpt Comfort, şekli ve görüntüsü ile ilk bakışta aykırı gibi gelebilir. Fakat kullanım rahatlığı açısından tavsiye edilebilecek bir ürün.

454.9 mm x 191.7 mm boyutlarına sahip klavyenin çıkarılabilir avuç desteği de mevcut. 

Microsoft Sculpt Comfort, tasarım açısından ortalama bir insan eline tam uyumlu olarak üretilmiş. 2 adet AAA kalem pil ile çalışan klavyenin şarj süresi de gayet başarılı denebilir. Ortala kullanımla, 2 adet küçük kalem pil size aylarca yetecektir.

Microsoft ürünü olduğundan, tahmin edebileceğiniz üzere Windows 8 için mükemmel uyuma sahip olan klavyenin kötü yanı ise kısa yol tuşları ile F tuşlarının birleşik olması. Tabi kimine göre bu yerden tasarruf manasına gelebilir fakat bana göre biraz karışık olmuş.

Klavyenin şekli dışında en aykırı yanı ise Space tuşu. Microsoft, Sculp Comfort’ın Space tuşunu ikiye bölmüş. İkiye bölünen Space tuşunun sol el tarafında bir Geri Al (Backspace) tuşu oluşturulmuş.

Teknomarketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz bu ürünün fiyat etiketi ise 120 TL ile 140 TL arasında değişiyor. 

Eğer siz de çok fazla klavye kullanan ya da klavye kullanırken rahat olmak isteyenlerdenseniz, ve gereksinimlerinizi karşılayacak bir klavye arıyorsanız, Microsoft Sculp Comfort’a bakmadan seçiminizi yapmayın.

 

Yorumlar
Yukarı Çık