Mobil

Microsoft, Androidli Nokia X Serisinin Fişini Çekiyor

Microsoft'tan gelen haberlerin arkası kesilmiyor. Unutulma hakkı, binlerce kişinin işten çıkarılması, yapay zeka çalışmaları derken bu sefer de Android'li Nokia X serisinin üretiminin durdurulacağı haberi geldi.

Bu yıl başlarında duyurulan ve ucuz fiyatlarıyla dikkati çeken Nokia X serisi telefonlar bildiğiniz gibi Android işletim sistemine sahiplerdi. Özellikle uzak doğuyu hedef alarak piyasaya sunulan X serisi telefonların ömrü pek uzun olmadı diyebiliriz.

Microsoft, Nokia'nın satın almasını tamamlamasının ardından arka arkaya yeni düzenlemeleri hayata geçirmeye başladı. Windows Phone işletim sisteminin temelini oluşturan Nokia Lumiaların yanına Android kullanan X serisini de eklemeye çalışan Microsoft'un hesapları tutmamış olacak ki X Serisinin üretimini durduracağını açıkladı.

Nokia X serisi telefon sahibi olanların endişelenecekleri bir durum şimdilik söz konusu değil. Microsoft, piyasada bulanan Nokia X'lere desteğini sürdürecek. Hatta stoklarda bulunan Nokia X telefonların satışına da devam edilecek. Fakat bu cihazlar artık üretim bandından indirildi.

Yorumlar
Yukarı Çık