Mobil

Mayıs Ayının En Çok Satan Telefonu iPhone 5S Oldu

Counterpoint araştırma şirketinin 2014 Mayıs ayı akıllı telefon satışlarıyla ilgili yaptığı araştırmaya göre Apple'ın iPhone 5S'i en çok satan cihaz oldu. Rakamlar ve detaylar haberimizde.

Akıllı telefon pazarındaki çekişme kıyasıya devam ediyor. Android işletim sistemi kulanan cihazların çeşitliliği ne kadar kafa karıştırıyor olsa da Apple halen satışlarda üstün konumda. Özellikle Samsung'un cihaz çeşitliliği ve reklam politikalarıyla Apple'a rakip olma çabası devam ediyor. Yine de Apple'ın satışlardaki üstünlüğü aşılamıyor.

Counterpoint'in 35 ülkeyi kapsayan istatistiklere göre Apple'ın iPhone 5S'i satışlarda lider konumda. Samsung ikinciliği kimseye bırakmazken listedeki ilginç detay Xiaomi. Xiaomi'nin global akıllı telefon pazarında çok satanlar listelerinde yer bulmaya başladığı görülüyor. Geçtiğimiz aylarda firmanın 11 yeni ülkeye açılacağını ilan etmesi ve yavaş yavaş global pazara açılması listedeki yerini yukarı taşıyacak gibi görünüyor.

Mayıs ayı satışlarını yansıtan liste aslında genel olarak tüm yılın rakamları hakkında bizlere fikir vermeye yetiyor. Listenin tepesindeki iPhone 5S'in koltuğunu ise ancak iPhone 6'nın sallayabileceği yorumları yapılıyor.

Yorumlar
Yukarı Çık