Yazılım

Mac OS X Yosemite Kullanıcılara Sunuldu

Bugün yapılan Apple tanıtım etkinliğinde, yeni Mac işletim sistemi OS X Yosemite kullanıcılara sunuldu.

Aylardır süren beta sürecinin ardından Mac OS X Yosemite, bugün yapılan Apple etkinliğiyle tanıtılarak kullanıcılara sunuldu. İşte detaylar;

Yeni OS X Yosemite ile birlikte gelen yeni Safari, Apple’ın açıklamalarına göre Chrome ve Firefox‘a göre 6.6 kat daha hızlı çalışacak. Ayrıca yeni Safari, diğer tarayıcılara göre daha tutumlu olacak. Bu sayede Macbooklar, internet üzerinden video izlerken yine diğer tarayıcılara göre 2 saate varan daha yüksek pil ömrü sunacaklar.

Yeni iCloud Drive sayesinde Mac ve iOS cihazlar arasında dosya taşıma çok daha kolay geliyor. Mac’inizde bulunan dosyaları sürükleyerek iOS cihazlarınıza aktarabileceksiniz. Ayrıca artık bu cihazlar arasında da AirDrop özelliğini kullanabileceksiniz. Geliştirilen e-posta programı sayesinde aldığınız ve gönderdiğiniz e-postalarınızdaki bilgileri iCloud Drive da şifreli bir şekilde saklayabileceksiniz.

– Artık OS X Yosemite ile birlikte Macler’inizden de SMS gönderip alabileceksiniz.

Bunların yanı sıra bir çok yeni ve geliştirilmiş özelliği de beraberinde getiren OS X Yosemite, Mac App Store üzerinden ücretsiz olarak sunuldu.

Yorumlar
Yukarı Çık