Çevre Birimleri

Logitech MK345 Wireless Klavye/Mouse Set | Değerlendirme

Kullanımı rahat ergonomik bir kablosuz Klavye Mouse seti arayanlar için uygun bir seçenek olduğunu düşündüğümüz Logitech MK345’e hep beraber göz atıyoruz.

Kablosuz Klavye Mouse set arayışı içerisinde olanların kesinlikle göz atması gereken setlerden birine hep beraber göz atacağız. Öncelikle yorum katmadan Logitech MK345’in teknik özellikleriyle başlıyoruz.

Logitech MK345 Teknik Özellikleri

Klavye;

– Pil: 2 adet AAA pil (küçük kalem pil)

– Pil Ömrü: 3 Yıl (Tahmini iki milyon tuş vuruşuna göre hesaplanan değer)

– Açma-Kapama düğmesi

– Kablosuz çalışma mesafesi: 10 metre (Açık alandaki performansı)

– Bağlantı: 2.4 Ghz kablosuz bağlantı

Mouse;

-Çözünürlük: 1000 dpi

– Pil: 1 adet AA (normal kalem pil)

– Pil Ömrü: 18 ay (Tahmini 2 milyon tuş vuruşuna göre hesaplanan değer)

– Açma- Kapama Düğmesi

– Düğme Sayısı: 3

– Bağlantı: 2.4 Ghz kablosuz bağlantı

Logitech MK345 Wireless Desktop Yorum;

Öncelikle klavyenin geniş bilek desteğinin uzun kullanımda büyük rahatlık sağladığını söyleyerek başlayalım. Mouseun ergonomik çizgileri de elinize kolaylıkla oturmasını sağlıyor.

Eğer çok uzun süreler Klavye/Mouse kullanan biriyseniz, bu set kesinlikle sizi yormayacak hatta rahat etmenizi sağlayacaktır. 

Klavyenin rahatsız edici tuş sesleri çıkarmaması setin bir diğer artısı. Yazı yazarken çıkan gürültü minimumda tutulmuş. Tuşların tepki süresi ise ortalama bir wireless klavye için sorunsuz diyebiliriz. Tabii oyuncuların beklediği performansa ulaşması düşünülemez. 

Bağlantı;

Logitech MK345, yukarıda da belirtildiği gibi 2.4 Ghz bağlantı özelliğine sahip. Uzun süreli kullanımda herhangi bir algılama sorunu yaşatmayan setin ortak bir Nano alıcıyla bağlandığını da belirtelim.

Pil Ömrü;

Logitech MK345’in en iyi özelliklerinden birisi şüphesiz pil ömrü. Normal bir kalem pille (AA) 18 ay çalışan Mouse, açma-kapama tuşuyla daha uzun kullanım süresi sunuyor. Klavye ise 2 adet küçük kalem pille (AAA) çalışıyor. 3 yıla kadar kullanım süresi verilmiş fakat bu belirli koşullarda tahmin edilen süre. Yine de klavyenin açma-kapama tuşunun olması çok uzun süre kullanım ömrü sunuyor. 

Klavyenin tek kötü yanı ise F tuşları. Ne yazıkki o yukarıdaki F tuşları tahmin edildiği kadar kullanışlı olmuyor çoğu zaman. Onlarca Logitech klavye modeli kullanmış biri olarak, yerden tasarruf adına bir artı olarak görülebilecek F tuşlarının daha efektif hale getirilmesi gerektiğini düşünenlerdenim.

Fiyat;

Şu sıralar doların yükselen değeri sebebiyle tüm elektronik cihazların fiyatları artıyor. Logitech MK345’in fiyatı şu sıralar 105 TL ile 110 TL arasında değişiyor. (Fiyatların yazıldığı tarihte 1 dolar = 2.49 TL)

Değerlendirme;

Rahat kullanım sunan, sessiz, ergonomik ve uzun pil ömürlü bir klavye mouse seti arıyorsanız Logitech MK345’e bir bakın…

 

Yorumlar
En Başa