Mobil

LG, L Prime ve G2 Lite Modellerini Tanıttı

 

LG’den iki yeni giriş seviye akıllı telefon geldi. LG L Prime ve G2 Lite adındaki modellerin detayları haberimizde.

LG, Brezilya resmi sitesi aracılığıyla iki yeni giriş seviye akıllı telefonunu tanıttı. L Prime ve G2 Lite modellerini görücüye çıkaran LG, L Bello ve L Fino modellerine alternatif sunmayı hedefliyor diyebiliriz.

LG L Prime Özellikleri

5 inch ekran boyutuna sahip, büyük ekranlı giriş seviye modeli olarak tanımlayabileceğimiz bu cihazın ekran çözünürlüğü ise 480p olarak belirtilmiş. 8 GB dahili depolama alanına ve 32 GB microSD kart desteğine sahip olan L Prime’da 1 GB RAM bulunuyor.

8 MP arka kamera ve 1.3 MP ön kameraya sahip olan cihaz, 720p HD video çekebilme kapasitesine de sahip.

2360 mAh bataryayla gelen L Prime, gücünü 1.3 Ghz saat hızında çalışan 4 çekirdekli işlemciden alıyor.

LG G2 Lite Özellikleri

4.5 inch ekran boyutuna ve 480p çözünürlüğe sahip olan G2 Lite, 4 GB dahili depolama alanına ve 32 GB microSD desteğine sahip. 1 GB RAM‘le gelen G2 Lite, gücünü 1.2 Ghz saat hızında çalışan 4 çekirdekli işlemciden alıyor.

1820 mAh bataryası bulunan cihazın, 8 MP arka, VGA ön kamerası mevcut.

 

Fiyatları

Cihazların şimdilik yalnızca Brezilya için belirlenen satış fiyatları biliniyor. Buna göre Lg L Prime 265 dolar ve ya 210 Euro, LG G2 Lite ise 245 dolar veya 200 Euro şeklinde fiyatlandırılıyor.

Brezilya’da bir kaç hafta içerisinde satışa sunulması beklenen cihazların ülkemize gelip gelmeyeceği ve ya ne zaman geleceği konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

Yorumlar
Yukarı Çık