Mobil

LG Kendi Mobil İşlemcisini Üretti, İşte Karşınızda NUCLUN!

LG, mobil cihazlarına yeni bir soluk getiriyor. Entegrasyonu en üst düzeye çıkarabilmek için batarya ve ekran panelleri gibi bileşenleri kendi üreten LG, nihayet kendi işlemcisi NUCLUN‘u da duyurdu.

Mobil cihazlarında kendi bileşenlerini kullanarak entegrasyon ve stabiliteyi üst seviyelere taşımaya çalışan LG, önemli bir adım atarak kendi mobil işlemcisini ürettiğini duyurdu. NUCLUN adı verilen yeni mobil işlemcinin özelliklerine hep beraber göz atıyoruz.

32 bit standartlarında üretilen 8 çekirdekli LG NUCLUN işlemci, yüksek performans gerektiren işlemler için 1.5 Ghz ARM Cortex-A15 çekirdekle donatılırken, daha az performans gerektiren işlemlere yönelik olarak 1.2 Ghz ARM Cortex-A7 çekirdeğini bünyesinde barındırıyor.

LTE-A Cat6 ağ özelliği bulunan LG NUCTUN işlemci, 4G şebekesiyle yüksek hızlı bağlantı olanağı sunarken şirketin yeni ürettiği bu işlemcide neden 32 bit standartlarını kullandığı merak konusu oldu. 

LG, NUCTUN’u ilk olarak Güney Kore’de satışa sunulacak olan LG G3 Screen modelinde kullanacak. LG’nin G3’te kullandığı Quad HD ekran yerine 5.9 inch Full HD ekranın kulllanıldığı LG G3 Screen, 2 GB RAM ve 32 GB dahili hafızayla kullanıcıların beğenisine sunulacak bir model. Bakalım yeni işlemci nasıl bir performans sergileyecek?

Yorumlar
Yukarı Çık