Gündem

LG’den Ebola ile Mücadeleye 2 Bin Akıllı Telefon

“Life is good.” sloganıyla yoluna devam eden teknoloji devi LG, dünyayı ayağa kaldıran Ebola virüsüyle mücadele için Birleşmiş Milletlere 2 bin akıllı telefon bağışladı.

Geçtiğimiz hafta Samsung‘un 3 bin akıllı telefonla destek verdiği Ebola virüsüyle mücadeleye LG‘de kayıtsız kalmadı. Birleşmiş Milletler İnsanî Yardım Koordinasyon Ofisi çalışanlarına dağıtılmak üzere verilen telefonlar sağlık verilerinin toplanması ve paylaşılması konusunda gerekli altyapının sağlanmasına destek olma amacı taşıyor.

LG Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Bölümü Başkanı Choong-hak Lee, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Tehlikeli bir şekilde yayınlan Ebola virüsüne karşı mücadeleyi en ön cephede sürdüren Birleşmiş Milletler ve Sivil Toplum Örgütleri’ne verdiğimiz bu desteğin, virüsün etkilediği alanlardaki tedavi ve gıda güvenliği gibi sıhhi çalışmaların etkinliğini artıracağını ümit ediyoruz. Bu girişimimiz LG Electronics’in ürettiği teknolojiyi küresel sorunları çözmek için kullanma çabasını açık şekilde ortaya koyuyor.” şeklinde konuştu

5 bin kadar insanın etkilendiği, 2 bin 400 insanın hayatını kaybettiği Ebola faciası henüz kontrol altına alınabilmiş değil.

Yorumlar
Yukarı Çık