Mobil

LG’den Çerçevesiz Akıllı Telefon Ekranı Geliyor

LG’nin amiral gemilerinde dikkati çeken ince çerçeveler artık tamamen ortadan kalkacak.

LG G2’de ince çerçeveli ekran yapısıyla yeni bir furya oluşturan firma, LG G3 ile bunu yeni bir seviyeye taşımıştı. Kullanılan ince çerçeveli tasarım sayesinde cihazların boyutları da ekran boyutuyla neredeyse aynı kalıyor ve daha zarif bir görüntü ortaya çıkarıyordu. 

İnce çerçeveli ekran furyasını başlatan LG’den yeni bir haber geldi. Şirket artık neredeyse hiç çerçevesi olmayan ekran paneli üretebiliyor. 0.7 mm kalınlığında çerçevelere sahip yeni paneller üretebildiği açıklanan LG’nin bu sayede neredeyse gözle görülmeyecek kalınlığa sahip çerçeve boyutlarına sahip ekranlar üreteceği konuşulmaya başlandı.

5.3 inch boyutunda ve 0.7 mm çerçeve kalınlığına sahip olduğu söylenen yeni ekranların su ve toz geçirmediği de belirtiliyor. LG’nin bu alanda yaptığı bu atılımla zaten ekran boyutu gittikçe büyüyen akıllı telefonların çerçeveyle daha da kaba olmasının önüne geçilebilecek gibi görünüyor. Ayrıca yeni ekranların suya ve toza dayanıklı olması da yeni cihazların daha dayanıklı bir yapıya sahip olacağı sinyallerini veriyor.

Yorumlar
Yukarı Çık