Gündem

Kıyafet Yerine iPhone Almayı Seçtiler

Yapılan araştırmalar bu yıl gençlerin kıyafet yerine iPhone almayı tercih ettiğini ortaya koydu. ABD’de yapılan bir araştırma, gençlerin okul öncesi alışverişlerinde teknoloji harcamalarının giysinin önüne geçtiği görüldü. İşte detaylar…

Hepimizin bildiği gibi okul öncesi harcamalar belirli bir yaş grubu için yılın önemli etkinlikleri arasında yer alıyor. Yeni okul döneminde şimdiye kadar gençlerin genel tercihi giysilerini yenilemek ve çeşitlendirmek üzerine oluyordu. Fakat son dönemde bu alışkanlıklar değişmiş gibi görünüyor.

Yapılan son araştırmalar gençlerin okul öncesi harcamalarında yeni bir tablet, yeni bir akıllı telefon ya da yeni bir kulaklık almaya daha yatkın olduklarını ortaya çıkardı. ABD’de gerçekleştirilen son araştırmaya göre gençler okul öncesi yeni bir ayakkabı, yeni bir çanta ya da giysi yerine yeni bir iPhone’u tercih ediyor.

Özellikle son yıllarda yaşanan mobil devrim teknolojik cihazların yenilenme süresini de kısalttı. Bu da özellikle yeni trendi takip etmek isteyen gençlerin harcama tercihlerini teknolojik ürünler yönünde değiştirmesine neden oldu.

Ülkemizde de durumun çok farklı olduğunu söylemek pek mümkün değil. Umarız en yakın zamanda teknolojiyi yerinde kullanmayı ve gerektiği kadar harcamayı öğrenebiliriz.

Yorumlar
Yukarı Çık