İnternet

Kiwi Nedir? Neden Sürekli Facebook’tan İstek Gönderiyor?

Son günlerde Facebook'ta bir istek gönderme patlamasına yol açan Kiwi, beraberinde soruları da getirdi. Kiwi nedir? Facebook'tan neden sürekli Kiwi isteği geliyor? Kiwi virüs müdür?

Kiwi'nin ne olduğunu kısaca anlatmadan önce hemen herkesin merak ettiği konuya açıklık getirelim. Kiwi sadece bir uygulamadır. Yani Facebook'tan gelen Kiwi istekleri virüs değildir. Zararsızdır…

Kiwi, basitçe izah etmek gerekirse bir soru-cevap uygulamasıdır. Daha önce ask.fm gibi örneklerini gördüğümüz bir uygulama…

Kiwi uygulamasını Android ve iOS platformlarında kullanabiliyoruz. Uygulama ana sayfasında rastgele sorular bulunuyor. İsterseniz bu soruları yanıtlamak yoluyla isterseniz bir arkadaşınıza soru sorarak siz de Kiwi alemine katılabiliyorsunuz. Uygulama içerisinde profil oluşturup her sosyal medya platformunda olduğu gibi arkadaşlarımızı ekleyebiliyoruz ve onlarla karşılıklı soru-cevap yapabiliyoruz.

 

 

Facebook'ta sürekli istek göndermesinin sebebi ise uygulama geliştiricilerin yayılma stratejisinden kaynaklanıyor. Uygulamanın giriş seçeneklerinden biri olan "Facebook ile giriş" butonuna tıkladığınıda tüm listenizi davet ettiği için, her giren kişi tüm listesine istek gönderiyor. Hal böyle olunca ortalık bir anda Kiwi istekleriyle doluyor.

Esasında eğlenceli bir uygulama fakat fazlaca Facebook isteği bazen insanalrda bir isteksizlikte oluşturabiliyor.

Yorumlar
Yukarı Çık