Donanım

Kingston’ın Yeni Minik Devleri

Kingston, CES 2017 kapsamında tanıttığı yeni flaş diskleriyle dikkatleri üzerine çekti. Bu minik devler 1 TB ve 2 TB depolama seçenekleriyle geliyor…

Kingston DataTraveler Ultimate GT adıyla tanıtılan yeni USB sürücüler dünyanın en yüksek kapasiteli USB sürücüleri olarak karşımıza çıktı.

USB 3.1 GEN 1 desteğine sahip bu sürücüler, ortalama bir USB bellekten daha iyi okuma/yazma hızları sunuyor. Okuma/yazma hızları konusunda henüz net bilgi verilmiş değil.

Kingston DataTraveler Ultimate GT, çinko alaşımlı metal bir gövdeye sahip. Bu da günlük kullanımda sağlamlığı ile kullanıcının içini rahatlatacak bir özellik. Zira ufacık bir USB belleğe 2 TB veri depoladığınızda başına birşey gelmesini istemezsiniz.

DataTraveler Ultimate GT Boyutlar ve Uyumluluk

72 mm x 26.94 mm x 21 mm gibi kompakt boyutlara sahip olan Kingston DataTraveler Ultimate GT, -25 °C ile 60 °C sıcaklıklar arasında normal çalışma performansı sunuyor.

5 yıl teknik destek garantisi altında olan Kingston DataTraveler Ultimate GT,  Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS 10.9.x ve üstü, Linux V.2.6.x ve üstü, Chrome OS işletim sistemleriyle sorunsuz olarak çalışıyor.

Şubat ayı içerisinde satışa sunulacağı belirtilen yeni minik devlerin fiyatları konusunda ise henüz açıklama yapılmadı.

Comments
To Top