Gündem

Kendi Elektriğini Üreten Türk!

Elektrik şirketine sinirlenen bir Türk vatandaş, kendi elektriğini üretmeye başladı.

Yurdum insanı” başlığı altında karşımıza çıkan haberlere bugün bir yenisi daha eklendi. Kastamonu‘lu abimiz Veysel Halil Özsoy, 55 yaşında ve Hanönü ilçesinde yaşıyor. Halil Özsoy, bağ evine elektrik getirmek istemiş ancak elektriğin taşınması için gerekli olan trafo ve direklerin kendisi tarafından alınması cevabı gelince, kendisi farklı bir çözüm bulmuş.

Trafo ve elektrik direklerinin pahalı olması kendisini bu işten caydırmamış. Bir arkadaşının tavsiyesi üzerine güneş paneli ve rüzgar gülü kullanarak kendi elektriğini üretmeyi başarmış. Aynı zamanda ürettiği elektrik televizyon, buzdolabı ve diğer elektronik eşyaların elektrik ihtiyacını karşılıyormuş.

Kastamonu’lu Veysel Halil Özsoy abimizin yaptığı açıklama da şöyle;

Elektrik şirketine kızdım. Kendi elektriğimi nasıl üretebileceğimi düşünüyordum. Bir arkadaşım, güneş ve rüzgar enerjisiyle elektrik üretebileceğimi söyledi. Bunun üzerine gerekli araştırmaları yaptıktan sonra evimin çatısına güneş paneli ve rüzgar gülü kurdurdum. İlçede sıkça yaşanan elektrik kesintisi beni etkilemiyor. Herkes, benim gibi elektriğini kendisi üretse sıkıntıya düşmez, kimseye muhtaç olmaz. Ben bu sistemden çok memnunum, herkese tavsiye ederim.”

Yorumlar
Yukarı Çık