Gündem

Kaybolan Telefonunu Buldu, Almaya Gitti, Öldürüldü

İngiltere'de yaşanan olay akıllara durgunluk verecek cinsten. Kaybolan telefonunu uygulama yardımıyla bulup almaya giden genç öldürüldü.

Android, iOS ve Windows Phone platformlarında bulunan "Telefonumu Bul" uygulamaları aslında çoğu zaman işimize yarıyor. Hem evin içerisinde bir yerlerde unuttuğumuzda cihazı bulmamıza, hem de gittiğimiz bir yerlerde unuttuğumuzda telefonumuzun konumunu bize söylüyor. Fakat İngiltere'de yaşanan bir olay dikkat etmek gerektiğini hepimize gösteriyor.

Londra'da yaşayan Jeremy Cook adlı 18 yaşındaki genç iPhone'unu bindiği takside unuttu. Daha sonra durumu farkeden genç, "Find my phone" uygulamasıyla telefonunun yerini tespit etti. Yaptığı hata ise cihazın yerini tespit ettikten sonra polise haber vermeden tek başına almaya gitmiş olmasıydı.

 

 

Telefonunun konumunun gösterildiği yere gittiğinde bir aracın işaret edildiğini farkeden genç, aracın ön kapısına yanaştığında araç hareket etmeye başlamış ve aracın içerisinde bulunan 3 genç Cook'a bir kaç el ateş ederek öldürmüş.

Siz siz olun bu tip durumlarda polise başvurmadan değerli herhangi bir elektronik cihaıznızı bulup almaya gitmeyin. Polise haber verdikten sonra lokasyon tespitini birlikte yapıp, işi ehline bırakın.

Yorumlar
Yukarı Çık