Telefon

KAAN N1 Değerlendirme

Son dönemde özellikle TV reklamlarıyla dikkat çeken akıllı telefon KAAN N1’i artısıyla eksisiyle değerlendiriyoruz.

Yerli markamız KAAN N1, fiyatı ve tasarımıyla dikkat çeken bir akıllı telefon. Diğer özelliklerini de sıralayıp sonuçta alınmaya değer bir cihaz olup olmadığına hep birlikte karar verelim. Teknik özellikleriyle başlayalım.

KAAN N1 Teknik Özellikler;

 • 5.5 inch IPS LCD ekran (Full HD)
 • Sekiz çekirdekli MediaTek MT67655 işlemci (2.0 Ghz saat hızında)
 • Mali-T860 grafik işlemcisi
 • 3 GB RAM
 • 32 GB dahili depolama (128 GB’a kadar microSD desteği)
 • Dual LED flaşlı 13 MP ana kamera
 • 8 MP ön kamera (88 derece çekim)
 • 4.5 G desteği (LTE)
 • 3000 mAh batarya
 • Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi
 • Parmak izi okuyucu

KAAN N1 Fiyat;

Şu sıralar 1200 – 1250 TL civarında satışta olan KAAN N1, özellikleri açısından düşünüldüğünde gayet uygun olarak görülüyor. Diğer özelliklerini de değerlendirerek fiyat konusuna tekrar döneceğiz.

Genel Değerlendirme;

Orta seviye bir telefon olarak tanımlayabileceğimiz KAAN N1, gerek tasarımı gerek teknik özellikleriyle gayet yeterli bir seçenek. Cihazın arka kısmında bulunan çift tonlu flaş ve altında bulunan parmak izi okuyucu bonus özellikleri arasında yer alıyor. Tasarım açısından da gayet şık görünen cihazın metal kasasıda sağlamlığının tescili.

Rakiplerine göre;

KAAN N1’in dikka edilecek birçok özelliği mevcut. Reklamlarda da altı çizilen konulardan ziyade biz günlük kullanım açısından sizlere getireceği artılara bakalım. Aynı fiyatlı muadillerinde genelde eleştirdiğimiz önemli konu dahili hafıza oluyor. Bu seviyede 16 GB kullanılırken KAAN N1’de 32 GB dahili hafıza bulunması önemli bir artı.

Diğer bir husus ise RAM miktarı. Bu seviyedeki diğer cihazlarda genellikle 1,5 veya 2 GB RAM bulunurken KAAN N1’de 3 GB RAM bulunması kullanım açısından gayet önemli bir artı.

Ekran tarafında Full HD olması bu seviyedeki diğer cihazlarda da gördüğümüz bir özellik. İşlemci ise rakiplerinden daha iyi denebilir. Tabi günlük kullanım açısından birçok işlemci alternatifi yeterli olduğu için bunun farkını hissetmek zor. Fakat test sonuçlarına ve karşılaştırmalara bakılarak KAAN N1’in işlemci tarafında da gayet başarılı olduğunu belirtmek mümkün.

Kamera konusuna bakacak olursak, 8 MP geniş açılı ön kamera ve 13 MP çift flaş destekli ana kamera kendi seviyesinde gayet başarılı tercihler olarak görülüyor.

KAAN N1’de olsa iyi olurdu dediğimiz nokta ise hızlı şarj konusu. Bataryası gayet yeterli olan cihazda hızlı şarj imkanı da olsaydı muhtemelen üst seviye olarak tanımlamak zorunda kalacaktık. Yine de bataryanın 3000 mAh olması, genel kullanım açısından yeterli bir değer.

Sonuç;

Fiyatına göre değerlendirilirse rakiplerine bakılarak birçok artısı görülen KAAN N1’i biz beğendik. Genel olarak ürün değerlendirmelerimizde tüketicinin işine yarayandan fazlasını harcamamasını tavsiye etmeyi prensip edinmiş olduğumuzdan, KAAN N1’in birçok rakibinden daha alınabilir bir cihaz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz.

Yorumlar
Yukarı Çık