Mobil

İşte Yerli Akıllı Telefon Vestel Venüs

Vestel, Manisa Vestel City’de Türk Mühendisler tarafından geliştirilen yerli akıllı telefon serisi Venüs’ü dünyaya duyurdu. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle görücüye çıkan telefonlar 5 ve 5.5 inch ekran boyutlarıyla geldi…

Vestel, akıllı telefonlarında Android işletim sistemini kullanmayı tercih etti. Bunun için Google ile anlaşma yapan Vestel, Google Play servislerini yasal olarak kullanma hakkına sahip ilk Türk üretici oldu.

Tanıtımı yapılan Venüs 5.0 V ve 5.0 X, 4 çekirdekli Qualcomm işlemcisi ve uzun pil ömrüyle dikkati çekerken; Venüs 5.5 V ve 5.5 X ise NFC teknolojisi, 13 MP arka kamerası 1.4 Ghz saat hızında çalışan Snapdragon 400 işlemcisiyle dikkat çekiyor.

Vestel’in Venüs serisi ayrıca tasarımıyla da göz doldurmayı başardı. A Design Award ve Plus X Award‘dan, tasarım ve kullanım kolaylığı dallarında toplamda 9 adet ödül alan Venüs, şimdiden pazara damgasını vuracağının sinyallerini veriyor.

İlk olarak Vestel mağazalarında satışa sunulacak olan Vestel Venüs serisi akıllı telefonların kısa süre içerisinde GSM operatörlerinin mağazalarında da yerini alması bekleniyor.

Yorumlar
Yukarı Çık