Mobil

İşte Yeni Samsung Galaxy Alpha

Samsung’un yeni üst seviye telefonu Samsung Galaxy Alpha nihayet tanıtıldı. Yaz başından bu yana sürekli sızıntılarla karşımıza çıkan Samsung’un metal çerçeveli cihazı, Galaxy Note 4 tanıtımına bir kaç hafta kala tüm dikkatleri üzerine çekti.

Şık ve zarif tasarımıyla dikkati çeken yeni Samsung Galaxy Alpha’nın tanıtım tarihi manidar bulundu. Apple’ın yeni iPhone 6’sının tanıtım tarihine yakın olması, cihazın iPhone 6’ya karşı konumlandırıldığı fikrini oluşturuyor.

Yalnızca 6.7 mm kalınlığa sahip olan Alpha, 115 gram ağırlığa sahip. Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile gelen cihaz 4.7 inch boyutlarında Super Amoled 720p çözünürlüklü ekrana sahip.

8 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemcisinin Cortex A15 mimarili 1.8 Ghz saat hızında 4 çekirdek, Cortex A7 mimarili 1.3 Ghz saat hızında 4 çekirdek bulunuyor.

Samsung Galaxy Alpha’nın bizleri şaşırtan bir özelliği ise hafızasının artırılamıyor olması. 32 GB dahili hafızaya sahip cihazın microSD desteği yok. Samsung’un diğer cihazlarında görmeye alışık olduğumuz bu özelliğin olmaması dikkat çekici bir detay.

2 GB RAM‘e sahip olan yeni Alpha’nın batarya gücü ise 1860 mAh. İncelik sebebiyle belli ki batarya kapasitesi sınırlı kalmış.

Cihazın Rusya satış fiyatı 609 dolar olarak açıklanırken henüz ülkemizdeki fiyatı hakkında net bir bilgi yok. Samsung’un Galaxy Alpha’yı Eylül ayı içerisinde 150 ülkede aynı anda satışa sunması bekleniyor.

Yorumlar
Yukarı Çık