Mobil

iPhone Batarya Değişim Ücretleri Ucuzladı

Apple, garanti kapsamı dışında kalan iPhone’lar için batarya değişim ücretlerinde yeni düzenlemeye gitti.

iPhone X ve iPhone 8 Plus modelleriyle üst seviye akıllı telefon pazarında başı çeken Apple, eski iPhone kullanıcılarını da unutmadı. Diğer modeller için garanti kapsamı dışında batarya fiyatlarına yeni bir düzenleme geldi.

iPhone’lar her ne kadar dikkat çekici ve çok satan cihazlar arasında yer alıyor olsa da hem fiyatları hem de tamir masrafları açısından kullanıcıları korkutuyor. Garanti kapsamı dışında kalan iPhone’lar için değişim masraflarının yüksek olduğundan yakınıldığını hepimiz duymuşuzdur. Yeni telefon ve tabletleriyle dikkatleri üzerine çekmeye devam eden dev şirket, eski cihaz kullanıcılarını da unutmuyor.

Bir süre önce dünyanın çeşitli yerlerinde batarya değişim fiyatlarında yeni bir düzenleme ile indirime giden Apple, nihayet Türkiye’de de batarya değişim fiyatlarını güncelledi.

Daha önce 190 TL ile 319 TL arasında olan batarya değişim fiyatları artık 129 TL’ye kadar gerilemiş durumda. Bu sayede batarya değiştirmek isteyen iPhone kullanıcıları orjinal olmayan 3. parti ürünlere yönelmeyecek.

Bakalım Apple’ın bu hamlesi Türkiye’deki kullanıcıları nasıl etkileyecek?

Yorumlar
Yukarı Çık