Mobil

iPhone 7 Panik Modu ile Gelebilir!

Piyasadaki en başarılı ve sağlam olarak çalışan Apple‘ın parmak izi okuma sistemi Touch ID, yeni bir özelliğe kavuşabilir.

Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 6s ve iPhone 6s Plus telefonlarını tanıtmış ve kısa bir süre önce ülkemizde de satışa sunmuştu. Şuan da iPhone 7 için çalışmalara başlayan Apple, aldığı bir patent ile teknoloji meraklılarının dikkatini çekti.

iPhone 7’e Panik Modu Geliyor!

iPhone 5s ile tanıştığımız Touch ID, günden güne daha fazla kişiselleştirilmeye ve güncellenmeye çalışılıyor. Son modellerde daha hızlı ve verimli çalışan parmak izi okuma sistemi, kullanıcılara acil durumlarda büyük kolaylık sağlayacak bir özellikle tanışmak üzere.

Panik modunun işlevi aslında çok basit; öncelikle telefonunuza gizli bir parmak izi tanımlıyorsunuz, bu parmak ile telefon açılmaya çalışılırsa, telefon kendini kilitliyor ve telefonu kullanan kişinin fotoğrafını veya videosunu çekip direkt olarak iCloud‘a gönderiyor. Aynı zamanda mikrofonu da açık tutarak uzun süreli bir ses kaydı alıyor.

Panik modu aynı zamanda acil durumlar için de kullanılabiliyor. Yine gizli bir parmak izi tanımlayarak bu parmak izi okutulduğu anda belirlenen bir kişi aranabiliyor.

Hırsızlıklara ve acil durumlara karşı oldukça iyi bir çözüm gibi görünen panik modu, iPhone 7‘de olacak mı hepimiz göreceğiz.

Yorumlar
Yukarı Çık