Mobil

iPhone 7’de 16 ve 64 GB’lık Versiyonlar Olmayacak

Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 7 ile ilgili ortaya çıkan bir rapor kafaları karıştırdı. Rapora göre hafıza seçenekleri değişiyor.

Özellikle üst seviye akıllı telefonların çıkış tarihleri yaklaştıkça, bildiğiniz gibi sızıntı ve söylentilerde giderek artıyor. Bu seferki iddia bir rapora dayandırılıyor ve son kullanıcı açısından büyük önem taşıyor.

iPhone’ların 16 GB’lık versiyonları artan depolama gereksinimleri ile çokça eleştirilir ve yetersiz bulunur olmuştu. Apple’ın bu konuda hamle yapması uzun süredir beklenirken Çin kaynaklı bir rapor iPhone 7’de hafıza seçeneklerinin değişeceğini gösterdi.

iphone 7 konsept

 

Şimdiye kadar ortaya çıkan bazı söylentilere göre Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın yanında bir de iPhone 7 Pro adlı daha gelişmiş bir model çıkaracak. Fakat bunların ortak özelliği olan ve tüm kullanıcıları yakından ilgilendiren depolama seçenekleri konusunda henüz bir bilgi bulunmuyordu. iPhone’lara microSD ekleme imkanı olmadığı için büyük önem taşıyan hafıza seçimi artık 16 GB’lık versiyonun rafa kalkması gerektiğini ortaya koyuyor. Bu zaten beklenen bir hamle. Ortaya çıkan raporda 64 GB’lık versiyonun da kullnılmayacağından bahsediliyor.

Buna göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta 32 GB, 128 GB ve 256 GB hafıza seçenekleri bulunacak. Doğrusunu söylemek gerekirse, video ve fotoğraf kalitelerinin ve buna bağlı olarak boyutlarının giderek arttığı bu dönemde Apple bu konuda bir revizyona gitmezse çok tepki alacak. O yüzden ortaya çıkan bu raporun doğru olma ihtimali hayli yüksek.

Yorumlar
En Başa