Mobil

iPhone 6S Plus Tanıtıldı, İşte Cihazın Tüm Özellikleri ve Görselleri

Apple, düzenlediği etkinlikte iPhone 6S’in yanı sıra büyük ekranlı versiyonu iPhone 6S’i de görücüye çıkardı. Cihazın tüm özelliklerine hep birlikte göz atıyoruz.

iPhone 6 Plus ile phablet dünyasına adım atan Apple, büyük ilgi görmüş ve yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı. Büyük ekranlı telefon üretmeme inadından iPhone 6 Plus ile vazgeçen firma, iPhone 6S Plus ile büyük ekranlı telefonlarının devamının geleceğini gösterdi.

 

 

iPhone 6S Plus Teknik Özellikler;

– 5.5 inch Full HD Retina ekran

– Apple A9 işlemci (64-bit)

   — Yeni işlemcinin %70 genel performans, %90 grafik performansı artışı sağladığı açıklandı.

– PowerVR GXA6850  grafik işlemci

– 2 GB RAM LPDDR4

– 16 / 64 / 128 GB dahili depolama alanı seçenekleri

 

 

– 12 MP iSight ana kamera (4K video çekim)

– 5 MP ön kamera

– iOS 9 işletim sistemi

– 2915 mAh batarya

– Touch ID (Geliştirilmiş)

– 300 Mbps LTE

 

 

Yine iPhone 6S Plus’ta da iPhone 6 Plus tasarımından pek farklı bir detay olmadığı göze çarpıyor. Zaten Apple’ın “S” versiyonlarında tasarım değişikliğine gitmediği, cihazları bir önceki versiyondan daha gelişmiş donanım ve özelliklerle sunduğu alışılagelmiş bir durum…

iPhone 6S Plus’ta tıpkı küçük kardeşi iPhone 6 gibi 3D touch özelliği ile geliyor. Bu sistemle, ekrana dokunuş hassasiyetinize göre cihazın farklı tepkiler vereceği ve buna göre kısayollar atanabileceği belirtiliyor. Ayrıca yine daha önceki sızıntılarda ortaya çıktığı gibi 4 renk seçeneği ile geliyor. 

 

 

3D Touchtan biraz bahsedecek olursak, ekrana verilmiş bir boyut olarak düşünebiliriz. Bu şekilde daha fazla bastırdığımız bazı uygulamalarda kolay görünüm, ekran değiştirmeden göz atma gibi kullanım kolaylıklarına kavuşacağız. Telefonu çok daha efektif kullanmamızı sağlayacak bir özellik diyebiliriz.

iPhone 6S Plus ile birlikte iOS 9’un da geleceğini ve özellikle yeni batarya tasarruf moduyla günlük kullanımda büyük avantaj sağlayacağını da hatırlatalım.

 

İlginizi Çekebilir;

iPhone 6S Plus’ın Tüm Özellikleri ve Görselleri İçin Tıklayın

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ın Satışa Çıkış Tarihi ve Fiyatları İçin Tıklayın

iOS 8 ile iOS 9 Arasındaki 5 Önemli Farkı Öğrenmek İçin Tıklayın

Yorumlar
Yukarı Çık