Mobil

iPhone 6’yı Sızdıran Çalışan Tutuklandı

Apple’ın resmi tanıtımı öncesi bir çok sızıntıyı sizlerle paylaşmıştık. Bu sızıntıların bir kısmının planlı olduğu düşüncesi herkeste yer etmiş durumda. Fakat bazı sızıntılar izinler dışında gerçekleşiyor. Bedelleri de ağır oluyor.

Daha önce iPhone 4 ve iPhone 5’te orada burada unutulan cihazlardan dolayı gelen sızıntı hikayelerine alışmıştık. Zaten aynı durum iPhone 6 için de geçerli oldu. 

Bu durum tabii ki sadece Apple için değil, Samsung, HTC, Asus, Sony gibi üreticiler için de geçerli. Bazı sızıntıların kontrollü olarak kamu oyunun tepisini ölçmek adına yapıldığını tahmin etmek güç değil. Fakat tüm sızıntılar için aynı şeyi söylemek doğru değil.

9 Eylül‘de gerçekleşen resmi tanıtım öncesi iPhone 6’nın arka kapak resimleriyle ilgili yayılan görsellerin sırrı çözüldü. Meğer sızıntının kaynağı Foxconn fabrikasında çalışan bir işçiymiş. 6 adet arka kapak çalmayı başaran bu işçi, tanesini 162 dolardan bir mağazaya sattı. Durumun açıklığa kavuşturulmasıyla göz altına alınan işçinin akıbeti ise an itibariyle belirsizliğini koruyor.

Yorumlar
Yukarı Çık