Mobil

iPhone 6 Plus’ta Bükülme Sorunu Ortadan Kalktı mı?

Apple’ın ilk phableti iPhone 6 Plus, piyasaya çıkışının hemen ardından başarılı satış grafiğinin yanı sıra bükülme söylentileriyle de hayli adından söz ettirmişti. Peki sorun çözüldü mü?

Bir YouTube kanalında iPhone 6 Plus’ın bükülme videosunun yayınlanması ve bazı kullanıcıların arka ceplerinde kullanıldığı takdirde cihazın kolay bükülebildiğini rapor etmesinin ardından cihazın bükülme tartışmaları almış başını yürümüştü. 

Ne varki iPhone 6 Plus‘ın satış grafiğine baktığımızda bükülme iddiaları kullanıcıyı pek etkilemedi. 

Peki sorun hala devam ediyor mu?

Bazı kullanıcıların belirttiğine göre yeni aldıkların iPhone 6 Plus’lar, ilk piyasaya çıkan cihazlardan 20 gram kadar daha ağır. Farklı bir metal kullanılarak üretildiği söylenen yeni cihazların ilk versiyonlara göre daha dayanıklı. İddiaları dile getiren kullanıcıların söylediklerine göre yeni iPhone 6 Plus’lar bükülmüyor. Yani videolarda gördüğümüz gibi güç uygulandığında güç tuşunun hemen yanından bükülen iPhone 6 Plus’lar artık yok.

Apple’dan ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Ne bir doğrulama ne de bir yalanlama gelmemiş olması firmanın bu olayı sessiz sedasız çözdüğünü gösterir nitelikte. Zira firma böyle bir sorun olduğunu ve bunu çözdüğünü açıklayacak olursa ilk etapta sattığı milyonlarca cihazı değiştirmek zorunda kalabilir.

Yorumlar
Yukarı Çık