Mobil

iPhone 6’nın RAM’i Belli Oldu

Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen iPhone 6’yla ilgili detaylar netlik kazanmaya devam ediyor. Bu sefer de cihazın kaç GB RAM’e sahip olacağı sızdırıldı. İşte detaylar.

Apple, iPhone 6 ile beraber yeni işletim sistemi iOS 8’i de görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Daha önce iOS 7 ile birlikte cihazlarında RAM artırımına giden Apple bu sefer de aynı stratejiyi uygulayacak mı?

Yıllar önce piyasaya sürülen ilk iPhone’da yalnızca 128 MB RAM mevcuttu. Daha sonra çıkan iPhone 3G’de ise 256 MB RAM bulunuyordu. Bu cihazlardan sonra çıkan iPhone 3GS, 4 ve 4S’te ise 512 MB RAM bulunuyordu.

iPhone 5, 5C ve 5S modellerinde ise 1 GB RAM kullanan Apple’ın iPhone 6 ile bu miktarı arttırıp arttırmayacağı merak konusuydu. 

iPhone 6’nın çıkışına yalnızca bir ay kala Apple’ın RAM Çipini tedarik ettiği Çinli firmadan iPhone 6 ile ilgili yeni bir sızıntı haberi geldi. Buna göre iPhone 6’da 1 GB RAM bulunacak. 

Büyük hayal kırıklığına yol açan bu haber aşağıdaki görselle doğrulanırken yeni işletim sistemi iOS 8’in bu RAM kapasitesiyle ne kadar rahat çalışabileceği ise merak konusu. Çok kısa bir süre sonra hep beraber göreceğiz.

Yorumlar
Yukarı Çık