Mobil

iPhone 6’nın 32 GB Versiyonu Olmayacak

Çok yakında karşımızda olması beklenen iPhone 6’nın hangi versiyonlarla karşımıza çıkacağı da netlik kazanmaya başladı. Ortaya çıkan yeni belgelere göre 32 GB hafızalı iPhone 6 gelmeyecek.

iPhone 6’nın 4.7 inch ve 5.5 inch olmak üzere iki boyutlu versiyonlarının olacağı artık herkes tarafından biliniyor. Fakat cihazın diğer detayları yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

Daha önceki iPhone serilerinde 16 GB, 32 GB ve 64 GB kapasite seçenekleri sunuluyordu. Bunların yanında 8 GB modellerde tanıtılıyordu. Fakat durumun değişeceği söyleniyor. 

Son bir yıldır 128 GB hafızalı iPhone’un geleceği söylentileri dolaşıyordu. Ortaya çıkan belgeler bunun gerçek olabileceğini bizlere gösteriyor.

Söz konusu belgelere göre iPhone 6’nın NAND Flash modülleri Toshiba, Hynix ve Sandisk tarafından üretilecekler. 64 GB modüllerin üretmi Sandisk tarafından üretilirken 16 GB modüller Hynix ve Toshiba tarafından üretilecekler.

Geekbar’ın sızdırdığı belgelere göre Toshiba, iPhone 6’nın 128 GB’lık hafıza modülünü üretecek. Belgede dikkati çeken diğer bir unsur 32 GB hafıza modülünün bulunmaması. Eğer söylentiler doğru çıkarsa yeni iPhone6 16 GB, 64 GB ve 128 GB olmak üzere 3 versiyonla gelecek.

Yorumlar
Yukarı Çık