Gündem

iPhone 6 İçin 100 Bin Kişi İşe Alınıyor

Apple'ın yeni akıllı telefonu iPhone 6'nın tanıtım tarihi yaklaştıkça cihaz için yapılan hazırlıklar da hızlanıyor. Apple'ın en büyük tedarikçilerinden olan Çinli Foxconn firması iPhone 6 üretimi için ek 100 bin işçi alacağını açıkladı.

Tayvanlı Economic Daily gazetesinin haberine göre Apple'ın en büyük tedarikçilerinden olan Foxconn firması iPhone 6 üretimi için 100 bin kişiyi ek olarak istihdam edecek. iPhone 6 ile ilgili sızıntılar devam ederken hazırlıklarda bir yandan sürmekte.

Gazetede yer alan habere göre bu telefon üretim tarihinde en büyük işe alım olacak. Görünen o ki şimdiye kadar en çok beklenen iPhone modeli olan iPhone 6 için hummalı bir çalışma yürütülüyor. Büyük ekranlı versiyonunun olacağı, iki boyutta üretileceği gibi durumlar da göz önünde bulundurulduğunda hem kullanıcıların beklentileri hem de Apple'ın hedefi büyümüş gibi görünüyor.

Haberde yer alan bilgilere göre Foxconn şirketi iPhone 6'nın üretiminde en büyük pay sahibi firma. Cihazın %70'lik bir kısmı Foxconn tarafından üretilecek.

Yorumlar
Yukarı Çık