Gündem

iPhone 6 Alabilmek İçin Sevgilisini Kiraladı

Telefonlar akıllandıkça insanlara bir şeyler olmaya başladı. Akıllı telefon fiyatları hepimizce malum. Özellikle Apple’ın iPhone’ları her zaman en pahalı telefonlar arasında yer almıştır. Almakta tabii ki herkes için kolay olmamıştır. Peki üst seviye bir akıllı telefon sahibi olmak  gerçekten bu kadar önemli mi?

iPhone 6’nın satışa çıktığı ilk ülkelerden biri de Çin. Çinli genç Wei Chu‘da cihaza ilk sahip olanlardan olabilmek için hiç de hoş olmayan bir yol bulmuş. Kız arkadaşını kiralayarak iPhone almaya çalışan genç, neyseki cinsellik içermeyen yöntemlere başvuruyor. İşin ilginç yanı ise Wei Chu’nun kız arkadaşı da duruma razı.

iPhone 6 almak için kız arkadaşının ilanlarını çeşitli mecralara veren genç, onunla ders çalışmak isteyenler, okulda yan yana aynı sırada oturmak isteyenler ve akşam yemeğine çıkmak isteyenler şeklinde üç farklı tarife geliştirmiş. 

Ahlakî yozlaşmanın ulaştığı boyutları gözler önüne seren bu olayın aslında teknolojiyle doğrudan bir ilgisi yok. Elde etmek istediği şeyler için her türlü yöntemi deneyen insanların geldiği nokta bu seferlik iPhone için karşımıza çıktı fakat bu bir ev ya da bir iş de olabilirdi.

Yorumlar
Yukarı Çık