Mobil

iPad Air 2 Performans Canavarı Çıktı

Apple’ın geçtiğimiz hafta tanıttığı yeni nesil tableti iPad Air 2’de 2 GB RAM kullandığı ortaya çıkarken cihazın benchmark test sonuçlarında iPhone 6’yı geride bıraktığı görüldü. 

Geçtiğimiz hafta tanıtılan iPad Air 2’nin performansı konusunda detaylar netleşmeye başladı. 2 GB RAM bulunan cihazın A8X işlemcisiyle diğer Apple ürünlerine performans açısından fark attığı görülüyor.

Geekbench 3 Çok Çekirdekli Performans Testi

iPhone 6’da 1.4 Ghz saat hızında çalışan A8 işlemciye karşılık iPad Air 2’de 1.5 Ghz saat hızında çalışan A8X işlemcinin kullanılmış olması performans farkını tetikleyen unsurlardan biri. Testlerle birlikte ortaya çıkan yeni detaylar ise iPad Air 2’nin 3 çekirdekli bir işlemci yapısına sahip olduğu ve cihazda 2 GB RAM kullanıldığı yönünde. 

Geekbench 3 Tek Çekirdek Performans Testi

Çok çekirdek performans testinde Apple cihazları arasında en yakın rakibi iPhone 6’ya büyük fark atan iPad Air 2’nin tek çekirdek testinde az bir farkla önce olduğunu görüyoruz. Yine de üstünlük iPad Air 2’de kaldı. Yani Apple’ın mobil cihazları arasında en güçlü performansa sahip cihaz olma ünvanı artık iPad Air 2’nin.

iPad Air 2 Hakkında Diğer Tüm Detayları Öğrenmek İçin Tıklayın

Yorumlar
Yukarı Çık