Mobil

iOS 8 Kullanım Oranı iOS 7’yi Yakaladı

Apple’ın 17 Eylül‘de ilk kararlı sürümünü yayınladığı ve daha sonra bir başarısız bir de başarılı güncelleme yaptığı iOS 8 kullanım oranı artmaya devam ediyor. Şimdiden öncülü iOS 7’yi yakalayan iOS 8’in iOS 8.1 güncellemesiyle daha fazla indirilmesi bekleniyor.

3 haftadır yayında olan Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 8, bazı ufak tefek düzeltmeleri içeren iki güncelleme aldı fakat bunlardan birisi başarısız oldu. iOS 8.0.1’de yaşanan sorunlar sonrasında hızlıca iOS 8.0.2’yi yayınlamak zorunda kalan Apple, geliştirici sayfasında yeni mobil işletim sisteminin benimsenme oranlarını açıkladı.

Paylaşılan verilere göre iOS 8, öncülü iOS 7’yi yakalamış durumda. 5 Ekim tarihinde yayınlanan bu verilere göre iOS 8’in an itibariyle daha önde olduğunu söylememiz mümkün.

iOS 8’in benimsenme hızı ise iOS 7’den biraz daha az. Zira iOS 7, yayınlandıktan 3 hafta sonrasında %67‘lik bir benimsenme oranını yakalamıştı. Fakat iOS 8’in aynı sürede %47‘de kaldığını görüyoruz. Bakalım Apple, yakın zamanda yayınlanması beklenen iOS 8.1 güncellemesiyle yeni mobil işletim sisteminin benimsenme oranını arttırabilecek mi?

Yorumlar
Yukarı Çık