Mobil

iOS 8’in Batarya Performans Testi

Geçtiğimiz akşam indirilmeye açılan Apple’ın yeni mobil işletim sistemi sürümü iOS 8’in cihazların pil örünü nasıl etkilediği test edildi. İşte sonuçlar.

iOS 8’i cihazlarında yeterli alanı açabilen iPhone ve iPad kullanıcıları indirip yüklemeye başladılar. İlk tepkiler genel olarak iyi denilebilir. Fakat detaylı bakıldığında iOS 8’in yayınlanan ilk kararlı sürümü kullanıcıya neler getirecek? Tüm özellikleri inceleyen bir haber şu an hazırlanıyor. Biz şimdi batarya konusuna yoğunlaşalım. 

iOS 8’in iyi ve ya kötü olduğunu görebilmemiz için karşılaştırma yapabileceğimiz en iyi parametre iOS 7 olacaktır. Aşağıda iOS 7.1.2 ve iOS 8 GM sürümünün batarya sürelerinin karşılaştırıldığı tabloyu sizlere veriyoruz.

Tabloya göre her akıllı telefon kullanıcısı gibi iPhone ve iPad kullanıcılarının da kanayan yarası olan pil ömrü sorunu pek de giderilmiş gibi görünmüyor. iPhone 4S ve iPad Mini‘de belli bir artış görülürken, iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPad 4, Retina iPad Mini‘de pek bir değişiklik yaşanmamış görünüyor. Bakalım iOS 8, gelecek güncellemelerle daha iyi batarya performansı vermeye başlayacak mı?

Yukarı Çık