Mobil

iOS 8 ile Kavuşacağınız 5 Mükemmel Özellik

Bugün akşam saatleriyle itibariyle iPhone 4S ve üstü model cihazların almaya başlayacağı Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 8’le birlite kullanıcıların deneyimine sunulacak en önemli özellikleri sizler için derledik.

Söz konusu özellikler, detaydan çok günlük kullanımda işe yarayan, herkesin elinin altında tutacağı özellikler. Lafı fazla uzatmadan iOS 8’in getirdiği kolaylıklar arasında göze çarpan ve en çok istenen 5 özelliğe geçelim.

 

1. İnteraktif Bildirimler

iOS’un bildirim merkezinin Android’li cihazlara nazaran daha etkisiz kalması her zaman eleştiri konusu olmuştu. Apple, her ne kadar bildirim merkezini her yeni iOS versyonuyla geliştirmiş olsa da kullanıcıları tam manasıyla memnun edememişti. iOS 8’le beraber gelen interaktif bildirimlerle, Apple, kullanıcıların bu yöndeki şikayetlerini tam manasıyla giderecek gibi görünüyor.

iOS 8’le beraber, artık bildirimlerde gördüğünüz iletilere hızlı cevap verebileceksiniz. Herhangi bir uygulama kullanırken, diyelim ki WhatsApp uygulamanızdan bir mesaj geldi. Bunu bildirim olarak görecek ve uygulama geçişi yapmadan cevabınızı verebileceksiniz. Söz konusu özellik yalnızca Apple uygulamalarında değil, 3. parti uygulamalarda da çalışacak.

iOS 8 ile gelecek diğer özellikler için Sonraki Sayfalara geçiniz…

Sayfalar: 1 2 3 4

Yorumlar
Yukarı Çık