Mobil

iOS 8’e Hemen Geçmeyin

Apple’ın 9 Eylül saat 20:00’da yapacağı etkinlikle iPhone 6’yı tanıtacağını artık herkes biliyordur. Bu etkinlik, iOS 8’in de kararlı sürümünün dağıtılmaya başlanması manasına geliyor aslında. Fakat yeni bir iOS 7 faciası yaşamamak adına, güncellemeyi hemen indirmemekte fayda var. Neden mi?

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan iOS 8, birçok beta sürümü yayınlanarak test edildi ve olabildiğince stabil hale getirildi. Yeni iPhone 6 ile birlikte gelecek olan Apple’ın yeni işletim sistemi eski modellerle uyumluluk konusunda sıkıntılara sebep olabilir. iOS 7’den hatırladığımız gibi iPhone 4 ve 4S kullananlar büyük sorunlar yaşamış ve haklı olarak isyan etmişlerdi. Apple’da arka arkaya güncellemelerle sorunları gidermişti. iOS 8’de de benzer durumların yaşanması söz konusu. Hatta bazı söylentilere göre Apple’ın iOS 8.0.1 versiyonunu hazırlamaya başlamış olması iOS 8’de yaşanabilecek bazı sorunların habercisi…

Şimdilik elimizde net bir bilgi yok fakat sizlere acele etmemenizi tavsiye ediyoruz. Yayınlanır yayınlanmaz iOS 8 güncellemesini indirmemenizde fayda var. Merakınızı yenebilirseniz bir kaç gün bekleyin, hatta mümkünse iOS 8.0.1 güncellemesi yayınlanana kadar bekleyin. Böylece ilk sürümde yaşanan sorunların tespiti ve giderilmesi sonrasında yeni işletim sisteminize kavuşmuş olacaksınız.

Yorumlar
Yukarı Çık